ТОКМАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Меню

Важливо

AmKU

NADS

UVPZp

AB

ZRCZ

DPAZO

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

ZOMR

DFSMJB

02 жовтня 2017

Перший етап виправлення правопорушника - досудова доповідь

Що таке досудова доповідь?

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноважень персоналу органів пробації визначені Законом «Про пробацію» та Кримінальним процесуальним кодексом України.

Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальність.

Для чого потрібна досудова доповідь?

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчинені, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

Досудова доповідь приймається судом до уваги. Важливо звернути увагу, що досудова доповідь не може використовуватися у кримінальному проваджені, як доказ винуватості(або невинуватості) обвинуваченого у вчинені злочину.

Як відбувається підготовка досудової доповіді?

Якщо людину звинувачено у вчинені злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції не перевищує п’ять років позбавлення волі, суд постановляє ухвалу, якою доручає працівнику пробації скласти досудову доповідь.

Працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій доповіді, яку він зобов’язаний подати до суду у встановлений ухвалою строк.

Працівник пробації є незалежною, неупередженою особою,яка надає суду необхідну інформацію про обвинуваченого.

Для цього він за допомогою спеціальної методики проводить дослідження соціального оточення обвинуваченого, його психологічної характеристики аби з’ясувати обставини, що могли створити умови для вчинення злочину (так звані фактори ризику). Представник органу пробації з’ясовує кримінальну історію особи, його сімейний стан та відносини у сім’ї, житлові умови, дані про роботу, фінансове положення, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної або наркотичної залежності, дані про фізичне та психічне здоров’я.

Не пізніше дня, наступного за днем отримання ухвали суду, обвинуваченому надсилається або вручається особисто на підготовчому судовому засіданні  виклик до органу пробації для проведення бесіди. Про кожну наступну зустріч представник персоналу органу пробації вручає(надсилає) обвинуваченому окремий виклик до органу пробації.

Під час зустрічей працівник пробації буде задавати питання обвинуваченому про його особисте життя, поведінку, роботу(навчання), стосунки з близькими, друзями та іншими людьми, матеріальне становище та про ставлення до певних життєвих подій і обставин.

Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації щодо перспективи позитивних змін.

Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого: рідні, друзі, колеги, інші особи, які знайомі з ними, а також отримувати інформацію з інших джерел: матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання, тощо.

Інформація, що буде надана для підготовки досудової доповіді, захищається законом. З нею може ознайомитися лише обмежене коло осіб: працівник пробації, суддя, прокурор, захисник та потерпілий.

Які права має обвинувачений щодо складання досудової доповіді та як їх ефективно реалізовувати?

У обвинуваченої особи також є права, які полягають в участі у складанні досудової доповіді, надаючи необхідну достовірну  інформацію представникам органу пробації, надавати зауваження та уточнення до неї, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації.

Отримувати роз’яснення щодо порядку підготовки та використання досудової доповіді

Якщо особі не зрозуміло, для чого складається досудова доповідь, вона має якомога раніше звернутися до працівника пробації за додатковими роз’ясненнями, перш ніж приймати рішення про відмову від участі у її складанні.

Відмовлятися від участі у підготовці досудової доповіді

Відмова від участі у складанні досудової доповіді є правом особи на будь-якому етапі її складання, але відмова не скасовує складання цього документу. Якщо обвинувачений не бажає надавати працівнику пробації інформацію про себе, то така інформація буде отримуватися з інших джерел. Відмовою у складанні досудової доповіді також може вважатися неприбуття за викликом до органу пробації без поважної на те причини.    

Брати участь у підготовці досудової доповіді, надавати працівнику пробації інформацію, необхідну для підготовки такої доповіді.

Обвинуваченому необхідно надавати лише ту інформацію, яку запитує працівник пробації; йому варто попіклуватися про те, щоб інформація була достовірною і потім не доводилося витрачати час на додаткові зустрічі з працівником пробації для з’ясування розбіжностей. Якщо, на думку обвинуваченог, є важлива інформація, про яку не запитав працівник пробації, її можна повідомити за своєю ініціативою та попросити працівника пробації зазначити її у досудовій доповіді.  

Заявляти відвід працівнику пробації, який складає досудову доповідь.

Відвід може бути заявлений, якщо є сумніви у неупередженості працівника пробації або інші підстави для відводу, що визначені Кримінальним процесуальним кодексом України. За додатковими роз’ясненнями можна звернутися до працівника пробації.

Подавати свої зауваження та уточнення.

Особа, щодо якої складається досудова доповідь, може обговорити з працівником пробації зауваження та уточнення до змісту досудової доповіді, якщо вони виникнуть. Якщо працівник пробації не погодиться з точкою зору обвинуваченого, то обвинувачений може викласти зауваження письмово і вони будуть наданні до суду разом з досудовою доповіддю.

Ознайомлюватися з текстом досудової доповіді.

До направлення досудової доповіді до суду працівник пробації викличе обвинуваченого для ознайомлення з її змістом. Важливо пам’ятати, що час на це обмежений і неприбуття до органу пробації не є підставою для неподання досудової доповіді до суду в установлений строк.

За проведеною статистикою в Україні у 2017 році за 8 місяців органами пробації на виконання відповідних ухвал суду підготовлено 10 тис. досудових доповідей. На підставі проведеної оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, яка проводиться за новим інструментом оцінок, щодо 7846 обвинувачених (73% підготовлених досудових доповідей) уповноваженими органами з питань пробації зроблено висновок про можливість виправлення правопорушника без позбавлення або обмеження волі.

В Токмацькому районному відділі з питань пробації за період з січня по вересень 2017 року підготовлено 123 досудових доповідей на обвинувачених, які проживають у м. Токмак та Токмацькому районі, з них 6 досудових доповідей на неповнолітніх осіб.

Основними проблемними питаннями у процесі реалізації досудової пробації залишаються стислі терміни на підготовку досудової доповіді, вказані в ухвалі суду(часто це менше 10 днів), що позбавляє можливості персоналу органів пробації зібрати всю необхідну інформацію для складання повної та всебічної досудової доповіді.

З метою вирішення проблемних питань, що виникають при підготовці досудової доповіді, Токмацьким районним відділом уповноваженого органу з питань пробації були організовані зустрічі з органами суду, прокуратури та центрами з надання безоплатної правової допомоги, де обговорювались проблемні питання та шляхи їх вирішення.  

Альона Тимченко,

Токмацький районний відділ з питань пробації Південно-Східного МРУ ВКПП МЮ

 

Читать далее

Кіровській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 60 років!

30 вересня 2017 року в Кіровській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося справжнє свято – свій 60-річний ювілей відзначила рідна багатьом мешканцям села і навколишніх сіл школа. Ведучі свята щиро вітали присутніх, згадували історію рідної школи та розповідали про сьогодення. Прийшли привітати колектив з ювілеєм Кіровський сільський голова Л. Киян, представник депутатського корпусу О. Іващенко, головний спеціаліст відділу освіти Токмацької районної державної адміністрації Н. Стольнікова та методист КУ «РМК» ТРР ЗО - Ю. Захарченко.  Із вуст гостей лунали щирі привітання та найкращі побажання, колектив школи був нагороджений грамотами та цінними подарунками. Також слова вітання звучали від директора школи Н. Бондарь: «Ми хоч і відзначаємо  ювілей, але школа молодіє від усмішок дітей, творчості вчителів. Вони роблять усе для того, щоб рідна школа процвітала. Школа розвивається, міцніє, крокує в майбутнє». Приємним подарунком для школи став візит її випускника та гордість школи, який завітав з  теплими словами привітання із м. Київ, головний інженер «Метро проект Київ»      В. Щербаха.

Хвилиною мовчання усі присутні згадали тих, хто раніше працював у стінах школи.

Піднесеному настрою свята сприяли виступи колишніх директорів школи В. Целкова, який своїми гуморесками підняв настрій усім присутнім та Ю. Єсакова, який привітав гостей зворушливою піснею,  виступи учнів школи, учнів зразкового ансамблю народного танцю «Едем» - керівник О. Жаров (випускник Кіровської ЗОШ) та музичного колективу Кіровського будинку культури, які є також випускниками школи. Завершилось свято поїданням великого торту.

Ще довго коридорами прогулювалися гості, дивилися світлини школи, спілкувалися та згадували свою молодість. Свято закінчилось, стихли коридори, а школа вже чекає нового дня, щоб знову сповнитись дитячим гомоном і нишком спостерігати за сьогоденням.

Читать далее

2 жовтня 2017 року відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії

02.10.2017 перший заступник голови РДА О.Шпак провела засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА. На засіданні обговорили питання черги денної: про епізоотичну ситуацію щодо сказу на території району; про накладання  карантинних обмежень та об'явлення не благополучною щодо сказу територію м.Токмак; про затвердження плану заходів ліквідації сказу на території м.Токмак.

За підсумками засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації було вирішено взяти до відома інформацію в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Токмацькому районі І.Левченко про епізоотичну ситуацію щодо сказу на території району та накласти карантинні обмеження і об'явити не благополучною зі сказу територію м.Токмак.

Читать далее

2 жовтня 2017 року в райдержадміністрації проведені щотижневі оперативні наради

02.10.2017 перший заступник голови РДА О.Шпак провела оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів РДА, установ, служб та організацій району. В ході наради були розглянуті актуальні питання життєдіяльності територій, виплат пенсій, державних соціальних допомог, наповнення місцевих бюджетів, протипожежної безпеки, санітарно-епідеміологічного стану. Присутні керівники територіальних органів ЦОВВ доповіли про роботу за тиждень та стан справ у підлеглих організаціях. Начальник управління фінансів РДА звітувала щодо виконання плану доходів бюджету Токмацького району в розрізі м. Молочанськ та сільрад. Станом на 29.09.2017 виконання дохідної частини бюджету району за власними надходженнями становить за січень-вересень 118%, в тому числі за вересень поточного року – 87%. На нараді також були обговорені питання про: облік безробітних в Токмацькому міськрайонному центрі зайнятості; підготовку до Покровського ярмарку, Дня захисника України, Дня працівників сільського господарства України, випадки нападу лисиць, хворих на сказ, та план заходів щодо його ліквідації, стан проведення вуличного освітлення, встановлення паливних котлів в дитячих садках м.Молочанськ, готовність ЗНЗ до опалювального сезону, тощо. За підсумками наради надано ряд доручень, виконання окремих – поставлено на контроль.

 Також перший заступник голови РДА провела нараду із керівниками відділів апарату та структурних підрозділів РДА, де кожен звітував про проведену роботу за минулий тиждень та плани на наступний.

Того ж дня О.Шпак провела оперативну нараду за участю керівників правоохоронних органів та структурних підрозділів з питань соціально-політичної та оперативної обстановки в регіоні. Присутні доповіли про стан оперативної обстановки на території району з 25.09 по 01.10.2017 та намітили плани роботи на тиждень.

 

Читать далее

Управління фінансів Токмацької райдержадміністрації повідомляє, що станом на 02.10.2017 року

Управління  фінансів Токмацької райдержадміністрації  повідомляє, що станом на 02.10.2017 року до загального фонду районного бюджету надійшло 123441,5 тис. грн. доходів, що становить 80,0 відсотка від плану на 2017 рік, затвердженого місцевою радою, в тому числі:

- до загального фонду районного бюджету  надійшла  базова дотація у сумі 2377,6 тис. грн., що становить 75,0% до плану на 2017 рік;

- до загального фонду районного бюджету  надійшла  додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я у сумі 6475,6 тис. грн., що становить 76,1% від плану на 2017 рік;

- до загального фонду районного бюджету надійшло 21426,0 тис. грн. доходів (без урахування між бюджетних трансфертів), що становить 82,4 відсотка від плану на 2017 рік;

- протягом вересня п. р. до районного бюджету надійшло власних доходів в сумі 3125,7 тис. грн. або 114,6% до запланованого на місяць. В порівнянні з відповідним періодом 2016 р. надходження зросли на 621,3 тис. грн. або на 24,8%;

- до районного бюджету надійшло субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам і профінансовано:

- на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства і дітям – інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям на загальну суму – 25509,0 тис. грн.;

- на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг теплопостачання, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у сумі 25710,9 тис. грн.;

- на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у сумі – 3810,3 тис. грн.;

- субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 200,8 тис. грн.;

- освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 22266,8 тис. грн.;

- медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 12029,2 тис. грн.;

-  на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 102,1 тис. грн.;

- на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" – 883,7 тис. грн.

Видаткова частина загального фонду районного бюджету виконана в загальній сумі 120347,3 тис.  грн., в тому числі:

-          видатки на державне управління – 935,6 тис. грн.,

-          видатки на освіту – 36164,7 тис. грн.,

-          видатки на охорону здоров’я -  11688,0 тис. грн.,

-          видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення – 59309,6 тис. грн.,

-          видатки на культуру і мистецтво – 2689,9 тис. грн.,

-          видатки на фізичну культуру і спорт -  684,2 тис. грн.,

-          видатки на засоби масової інформації – 35,0 тис. грн.,

-          видатки, не віднесені до основних груп – 8840,3 тис. грн.

Читать далее

Уряд надав Токмаку статус депресивної території

На засіданні Уряду, яке відбулося 27.09.2017, прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про надання статусу депресивної території місту Токмак Запорізької області у 2017 році» (строком на п’ять  років).

Як повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, за результатами моніторингу соціально-економічних показників розвитку територій у 2016 році сім українських міст обласного значення увійшли до переліку міст з показниками розвитку, що відповідають критеріям депресивності. Одне з них – Токмак.

- Хочу наголосити, що Запорізька облдержадміністрація єдина, хто за погодженням з місцевою радою подав пропозицію, аби територія отримала статус депресивної. Разом з народним депутатом України Сергієм Валентировим влада регіону усвідомлено пішла на цей крок. Це було зроблено не для того, щоб  поставити «тавро» на Токмак. Свого часу запоріжці пропонували визначення «менш економічно розвиненої території». Хоча назва – не головне. Власне цей статус надає території можливість отримувати реальну державну підтримку, насамперед фінансову, спрямовану на стимулювання її розвитку. Зокрема, це стосується спрямування державних капіталовкладень у розвиток виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури, інфраструктури розвитку підприємництва, розв'язання екологічних проблем. Що, в свою чергу, є додатковим стимулом до створення робочих місць та підвищення доходів жителів, - прокоментував голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Тож нині, аби покращити рівень життя токмачан, регіон отримає додаткове державне фінансування на проекти медицини, освіти, ЖКГ та інші. А розвиток Токмака буде на особистому контролі голови ОДА та народного депутата Сергія Валентирова.

Наразі спільними зусиллями міської, обласної влади та депутатів необхідно активно попрацювати над розробкою Концепції та дієвої чіткої програми подолання депресивності Токмака. Ці документи будуть розглянуті та затверджені Урядом.

Проте вже сьогодні отримання містом статусу депресивного   дає можливість невідкладного фінансування за рахунок коштів бюджету в обсязі 2 млн. грн. соціально важливого заходу з надання мікрогрантів на впровадження енергозберігаючих технологій у будинках ОСББ міста Токмак. Адже ці кошти передбачалися лише для територій, які мають статус депресивної.

Костянтин Бриль наголосив, що обласна влада всебічно підтримувала місто і сприяла реалізації  проектів соціально-економічної спрямованості. Так, у поточному році в обласному бюджеті загалом передбачено понад 22 млн. грн. Зокрема, реалізуються три соціальні проекти загальною вартістю 4,4 млн. грн. А саме: реконструкція будівлі під житло для сімей загиблих та учасників АТО, завдяки чому буде забезпечено житлом 12 сімей; створення сучасного сервісного центру надання адміністративних послуг Міністерством внутрішніх справ України та забезпечення електропостачанням будівлі, яка реконструйована під житло для 200 внутрішньо переміщених осіб.

Крім цього, на реалізацію екологічних заходів спрямовано 13,4 млн. грн., у тому числі на придбання п’яти  одиниць спецтехніки для обслуговування полігону твердих побутових відходів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читать далее

Календар

<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Реєстрація

Про головне

KERP1

ugl

KERZ1

Gromadska Rada

DJ

Національний проект «Нове життя»

REMD

Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»

Strategia

Запозичення під державні гарантії

MSRR

ZORM

Програма забезпечення продовольчої безпеки Запорізької області на 2011-2015  роки

200-rokiv TG_Shevchenko

PNKh

ECO

Zapobigania_korypcia

ZOTIC

PROON

OSBB

ZOD_TRK

ZP

AB