ТОКМАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Меню

Важливо

AmKU

NADS

UVPZp

AB

ZRCZ

DPAZO

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

ZOMR

DFSMJB

05 грудня 2017

05.12.2017 заступник голови райдержадміністрації В.Братіщенко провів засідання районної комісії

05.12.2017 заступник голови райдержадміністрації В.Братіщенко провів засідання районної комісії з надання одноразової допомоги громадянам району, які опинилися у скрутному матеріальному становищі у зв’язку з повінню, пожежами, іншими стихійними лихами та хворобами (онкозахворювання, позапланові операції учасників бойових дій в зоні проведення АТО). На засіданні було розглянуто питання про надання допомоги 2 громадянам району. Усі заяви члени комісії задовольнили. Прийнято рішення надати матеріальну допомогу: 1 громадянину, що постраждав внаслідок пожежі та 1 тяжкохворому жителю району, в т.ч. 1 учаснику АТО.

Читать далее

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує

Добровільне страхування.

 Що зміниться з січня 2018 року?

Добровільна участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні передбачена статтею 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) та впроваджена з 1 січня 2004 року.

Людина,  яка не належала до категорії застрахованих осіб (не працювала на території України або працювала неофіційно, а страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків), має можливість укласти договір про добровільну участь у соціальному страхуванні. Правові норми, що регулюють обставини укладання та виконання відповідного договору передбачені статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон 2464). Повноваження щодо укладання договору покладені на органи доходів і зборів (органи державної фіскальної служби).

Законом 2464 передбачено два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:

І. Частиною другою статті 10 визначено, що особи беруть у ній участь протягом строку, визначеного у договорі про добровільну участь, але не менше одного року. Це страхування на майбутні періоди.

ІІ. Частиною п’ятою цієї ж статті передбачена можливість одноразової сплати особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (починаючи з             1 січня 2004 року). При цьому, сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і більшою за суму єдиного внеску, обчисленого з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору. Тобто, до кінця поточного року розмір мінімального страхового внеску становить 704,00 грн. в місяць.

Щодо змін з січня 2018 року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (прийнятий 3.10.2017 року) до частини 5 статті 10 Закону 2464 внесені зміни, згідно яких починаючи з 01.01.2018 року сума сплаченого єдиного соціального внеску за договором про одноразову сплату за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2. Отже, з 1 січня 2018 року при мінімальній заробітній платі 3200,00 грн. розмір мінімального внеску становитиме 1408,00 грн. в місяць.

Таким чином, до кінця 2017 року залишається  можливість «докупити» страховий стаж за періоди, коли особа не належала до категорії застрахованих осіб, за нормами закону, що діє на теперішній час, тобто без підвищуючого (вдвічі) коефіцієнту. Звертаємо ще раз увагу, що це можуть здійснити лише особи, які на сьогодні не є застрахованими особами (офіційно не працюють) та не є пенсіонерами.

Читать далее

До Токмаччини завітали представники Госпітальної ради.

04.12.2017 у приміщенні Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування в рамках об’їзду території Пологівського госпітального округу відбулось засідання робочої групи Госпітальної ради. Токмацький район представили заступник голови райдержадміністрації Володимир Братіщенко та головний лікар Молочанського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Сап’янік. Члени робочої групи оглянули матеріально-технічне устаткування та майновий комплекс лікарні. Бувший головний лікар медичної установи В.Тарасенко звітував про якісний склад персоналу, джерела фінансування, кількість пролікованих і ліжкомісць в стаціонарних відділеннях та провів екскурсію лікарняним містечком. За результатами об’їзду території Госпітальною радою буде проаналізована мережа та визначена найбільш пристосована лікарня для об’єднання навколо неї медичних закладів Пологівського госпітального округу.

Читать далее

Вітання першого заступника голови райдержадміністрації Олени Шпак з Міжнародним днем волонтера.

День Волонтера – це всенародний день. В Україні волонтер – в першу чергу людина, яка добровільно допомагає  Українській армії та вимушеним переселенцям із зони проведення АТО. Волонтери України стали справжніми ангелами-охоронцями для багатьох громадян, що потребують допомоги.  Багато жителів району також добровільно і щиросердно стали волонтерами. Хтось  допомагає грошима, хтось продуктами, хтось одягом та взуттям, хтось ліками, хтось в’яже шкарпетки, хтось пече пиріжки та готує інші  смаколики солдатам, хтось місяцями готує напівфабрикати з овочів та фруктів, діточки малюють листівки бійцям, артисти виступають в зоні АТО, хтось здає власну кров, хтось доглядає поранених та хворих, хтось віддає своє житло переселенцям…

Це викликає гордість за народ України, який в лиху годину став на підтримку своєї Батьківщини, на підтримку Свободи, на підтримку простих людей. Попри усі труднощі, які Українській державі доводиться долати, вражає згуртованість, патріотизм та небайдужість сотень тисяч українців.

Шановні волонтери! Прийміть щирі вітання зі святом і слова подяки від імені кожної людини за безкорисливу працю на благо процвітання і миру на землі, за щиру допомогу тим, хто її потребує. Сердечно вдячний вам за невичерпну жагу приносити користь суспільству, за чуйність і незламну віру у свій народ. Ви своєю добровільною, самовідданою працею щодня робите країну сильнішою. Вірю, що прийде  день Перемоги і волонтери будуть опікуватися питаннями не війни, а миру!

 


З повагою,

перший заступник голови

райдержадміністрації                                                                         Олена Шпак

 

Читать далее

Костянтин Бриль: «Упевнений, що продовження курсу децентралізації, а також ефективна співпраця інвесторів, влади та місцевих громад нададуть потужного імпульсу для розвитку держави»

На цьому голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час панельної дискусії «Розвиток ОТГ: формування інвестиційного клімату та залучення інвестицій», що відбулася в рамках ІІ Всеукраїнського форуму об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя» в Києві під головуванням Президента України Петра Порошенка.

- Сьогодні наша держава доводить усьому світу, що навіть під час військової агресії сусідів ми здатні демонструвати економічне зростання. Україна демонструє, що її потенціал, який полягає, перш за все, в освічених і працьовитих людях, може стати базисом для швидкого розвитку економіки не лише країни, але й усієї Східної Європи, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як наголосив очільник Запорізького регіону, для розкриття потенціалу першочерговими є дві умови: віра українського бізнесу в завтрашній день і впевненість іноземних партнерів у курсі держави на розвиток. Костянтин Бриль зазначив, що саме  успішна реалізація реформи децентралізації дає інвесторам таку впевненість.

- У Запорізькій області ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб саме об’єднані територіальні громади стали повноцінними суб’єктами залучення інвестицій, отримали весь необхідний для цього інструментарій. На сьогодні в нашому регіоні вже утворено 42 громади із 61, затвердженої перспективним планом. Абсолютна більшість жителів упевнена в перспективності цього процесу. Люди бачать, що саме в об’єднані громади інвестори спрямовують фінансові ресурси, створюють там нові виробництва.  Для того, щоб надати цьому процесу нового потужного імпульсу, облдержадміністрацією проведено безпрецедентний за масштабами для областей захід - Другий міжнародний форум з питань інтеграції та кооперації «InCoForum 2017». Форум зміг привернути увагу представників із близько 50 країн світу. Майже 30 послів іноземних держав, представників Міжнародного трейд-клубу, спікерів, експертів, бізнесменів, представників грантових організацій об’єдналися для розвитку Запорізької області та України в цілому, - підкреслив  Костянтин Бриль.

Очільник регіону повідомив, що головною темою цьогорічного заходу стала  презентація інвестиційного потенціалу об’єднаних громад. Голови ОТГ отримали можливість презентувати свої території перед високими представниками іноземних держав, бізнесом, грантовими організаціями. У результаті вони змогли налагодити прямі зв’язки та закласти підґрунтя для подальшого розвитку.

Головним інструментом, який дозволяє будь-якій території надати інформацію про себе, є інвестиційний паспорт. Тож обласною державною адміністрацією були розроблені інвестиційні паспорти для всіх громад. Ці документи містять вичерпну інформацію про економічний та ресурсний потенціал, інвестиційні проекти та вільні земельні ділянки для реалізації проектів. Єдиний формат інвестиційних паспортів громад ґрунтувався на рекомендаціях, вироблених спільно з канадсько-українським проектом «Партнерство для розвитку міст». Зараз інвестиційні паспорти громад можна отримати не лише в друкованому вигляді, але й ознайомитися з ними на інвестиційному порталі Запорізької області. Крім цього, їх легко розповсюджувати через соціальні мережі, тож громади отримали від облдержадміністрації сучасний та ефективний інструмент промоції території. Така робота з підвищення спроможності громад у залученні інвестицій приносить свої результати.

- Яскравим прикладом є проект компанії НІБУЛОН з будівництва зернового терміналу в Біленьківській громаді. У травні цей проект був реалізований. Грандіозне підприємство було побудоване лише за 100 днів. Це яскравий приклад ефективної співпраці влади і бізнесу, який уже матеріалізувався в нових робочих місцях, додаткових податках для громади та  соціальних проектах на території. І вже на цьогорічному форумі керівником компанії НІБУЛОН Олексієм Опанасовичем Вадатурським було анонсовано подальше співробітництво із Запорізьким краєм, яке передбачає будівництво ще одного зернового терміналу; відновлення логістичного центру області та нові напрямки пасажирських перевезень по Дніпру. Всі ці проекти сприятимуть не лише активізації економічної діяльності в регіоні, а й істотно підвищать ефективність використання транспортних коридорів, мінімізуючи руйнування дорожнього покриття. По суті, компанія НІБУЛОН поставила перед собою амбітну мету модернізувати логістику України, і я радий відзначити, що Запорізька область стала надійним союзником у цій важливій справі, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також нагадав, що Запорізька область є серцем енергетики всієї Європи. Виробляючи третину всієї електроенергії України за допомогою найбільшої в Європі атомної електростанції, Дніпровської гідроелектростанції, теплової станції, регіон активно залучає інвестиції в альтернативну енергетику.

Нині на території області вже працює найбільша в Україні вітрова електростанція, побудована компанією ДТЕК на території Ботієвської громади. Успішна робота цієї станції підштовхнула інвестора до розширення масштабів проекту вдвічі. Нова електростанція буде зведена і  на території Приморської громади.

Більше того, приклад внутрішніх інвесторів спонукає іноземних партнерів до збільшення своєї присутності в регіоні. Компанія ЮрокейпЮкрейн підійшла до практичної реалізації проекту з будівництва найбільшої наземної вітрової електростанції в Європі, яка розміщуватиметься переважно на території Гірсівської громади.

Вартість реалізації цього проекту становить близько 800 мільйонів євро.

- Варто відзначити, що реалізація всіх проектів невідривно пов’язана з соціальними ініціативами для громад, на території яких працюють компанії. Наприклад, під час форуму було підписано договір про внесок ТОВ «ЮрокейпЮкрейн І» у розвиток соціальної інфраструктури Гірсівської об’єднаної територіальної на суму 350 тисяч доларів. Проекти компанії НІБУЛОН супроводжуються будівництвом нових систем водопостачання та водовідведення, об’єктів соціальної інфраструктури.  ДТЕК обов’язково укладає угоди про соціальне партнерство з громадами. Отже, ОТГ отримують не лише додаткові джерела фінансування, але й надійних партнерів серед великого бізнесу. Тож ефективна реалізація реформи децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Олексійовичем Порошенком, дозволяє об’єднаним громадам стати повноцінними суб’єктами залучення інвестицій. Вірю, що об’єднані територіальні громади Запорізької області стануть в авангарді економічного розвитку України. Для цього вони мають майже все і, маю надію, скоро отримають останній елемент повноважень: право розпоряджатися землею за межами населених пунктів. Упевнений, що продовження курсу децентралізації, а також ефективна співпраця інвесторів, влади та місцевих громад нададуть потужного імпульсу для розвитку держави, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Читать далее

Ми зможемо підняти мінімальну заробітну плату до 4100 гривень – Президент подякував Уряду за врахування його ініціативи у Держбюджеті-2018

Президент Петро Порошенко подякував Уряду та Прем’єр-міністру за підтримку його ініціативи щодо підняття мінімальної заробітної плати до 4100 гривень і врахування відповідних пропозицій у проекті Державного бюджету на 2018 рік. Глава держави зауважив, що звернувся з листом до Кабінету Міністрів і запропонував наступного року вийти на відповідний рівень мінімальної зарплати. 

«Я хотів би подякувати Уряду і Прем’єр-міністру, що є відповідна реакція на моє звернення вже в проекті Державного бюджету. І ми, за підсумками покращення інвестиційного клімату і надходжень до бюджету, зможемо проаналізувати за підсумками півріччя або 3-х кварталів, і прийняти рішення про підвищення мінімальної заробітної платні до 4100 грн.»,- наголосив Президент на ІІ Всеукраїнському форумі об'єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя».

Президент також нагадав про свою зустріч з представниками ділових кіл у минулу п’ятницю: чи не вперше підприємці підняли питання про дефіцит робочих кадрів. «Це є проблема і цей дефіцит означає, що в Україні почала зростати вартість робочої сили», - зауважив він.

За його словами, вартість робочої сили, почала зростати на сьогоднішній день не лише в державному секторі, а й в економіці. «І той, хто хоче, щоб кваліфікована робоча сила працювала на підприємстві, має думати, як наближати рівень заробітних плат до рівня заробітних плат у сусідніх країнах, в тому  числі країнах Європейського Союзу. Якщо там пропонують українцям зараз по 400, 500, 600 євро, то ми маємо також здійснювати кроки для того, щоб наближати заробітну плату», - додав він.

«Я вважаю, що зростання заробітної плати – це позитивний наслідок реформ, відкритості кордонів, орієнтації на європейські показники», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що на запитання про брак робочої сили відповів – платіть людям більше. «Більше заплатять – більш кваліфікована робоча сила, більша мотивація, більше надходжень до місцевих бюджетів, більше надходжень до Пенсійного фонду», - сказав він.

«По Пенсійному Фонду держава свій крок зробила. Два роки тому, ми кардинально, майже вдвічі знизили єдиний соціальний внесок. І вже зараз ми можемо говорити про об’єктивний і очевидний позитивний ефект», - сказав Президент. При цьому Глава держави нагадав про рішення влади щодо збільшення вдвічі мінімальної зарплати. Він зауважив, що «тоді було багато критики, що нібито це буде «душити бізнес і зажене в тінь».

Петро Порошенко наголосив, що це рішення навпаки призвело до виходу з тіні бізнесу:  «Безпрецедентне рішення в умовах України. Це правильне рішення і його слід продовжувати».

 

Читать далее

Костянтин Бриль: «Ухвалений до нового року обласний бюджет-2018 дозволить розпочати роботи вчасно»

Бюджет Запорізької області на 2018 рік збільшено на третину порівняно з минулим роком. Його ухвалення за місяць до нового року дозволить вчасно реалізувати заплановані на наступний рік інфраструктурні проекти. Про це заявив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, коментуючи ухвалення обласною радою бюджету-2018.

- Загальний фонд обласного бюджету-2018 порівняно з минулим роком збільшено на 34% і становить 10 млрд. грн. Із загального обсягу видатків наступного року 1,5 млрд. грн. будуть спрямовані на охорону здоров’я, 1,3 млрд. грн. – на освіту, понад 300 млн. грн. – на соціальний захист, - повідомив Костянтин Бриль.

Голова облдержадміністрації нагадав, що в 2017 році депутати ухвалили бюджет області тільки наприкінці січня, а видатки розвитку затвердили лише у квітні. Це негативно позначилось на проведенні капітальних ремонтів, будівництві та реконструкції об’єктів соціально-культурної сфери і комунального господарства, екологічних заходах.

- Ухвалений за місяць до нового року обласний бюджет-2018 дозволить розпочати всі необхідні роботи по запланованих інфраструктурних проектах вчасно. Зокрема, до ремонту і будівництва доріг підрядники зможуть приступити одразу з настанням сприятливих погодних умов, наприклад, уже в березні, а не в серпні, як нинішнього року, - наголосив Костянтин Бриль.

У бюджеті-2018 також передбачено фінансування дев’яти  обласних програм, які діють на Запоріжжі вже кілька років. Зокрема, 74 млн. грн. передбачено на надання медичної допомоги хворим на ниркову недостатність, 43 млн. грн. – на підтримку ветеранів війни, АТО, інвалідів, сімей загиблих, на 16% збільшено обсяг коштів на оздоровлення пільгових категорій дітей – до 30 млн. грн. Закладено 3 млн. грн.  на пільгові кредити індивідуальним сільським забудовникам. На природоохоронні заходи заплановано спрямувати 185 млн. грн.

Читать далее

Календар

<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Реєстрація

Про головне

KERP1

ugl

KERZ1

Gromadska Rada

DJ

Національний проект «Нове життя»

REMD

Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»

Strategia

Запозичення під державні гарантії

MSRR

ZORM

Програма забезпечення продовольчої безпеки Запорізької області на 2011-2015  роки

200-rokiv TG_Shevchenko

PNKh

ECO

Zapobigania_korypcia

ZOTIC

PROON

OSBB

ZOD_TRK

ZP

AB